İsmail Hilmi ADIGÜZEL

Sosyal Girişimci, Marka yöneticisi


“Acınızı Paylaşıyoruz JAPONYA”


12 Mayıs’ta başlayan ve 1 Temmuz’da bitecek olan yarışması Gençlik Platformu ve 64 üniversite temsilciliği tarafından düzenlenmektedir.

08.06.2011 – 11:54 | Son Güncellenme: 08.06.2011 – 11:56

"Acınızı Paylaşıyoruz JAPONYA"

Japonya’da meydana gelen ve tüm dünyanın üzüntüyle ve merakla takip ettiği, üzücü felaket sonrası, uzun bir geçmişe dayanan Türk-Japon dostluğunun bir kez daha gösterilmesi adına 12 Mayıs’ta başlayan ve 1 Temmuz’da bitecek olan “ACINIZI PAYLAŞIYORUZ JAPONYA” konulu Resim, Karikatür ve Fotoğraf yarışması Gençlik Platformu ve 64 üniversite temsilciliği tarafından düzenlenmektedir.

1 Temmuza kadar devam edecek olan yarışmaya üniversite öğrencileri katılabiliyor. Üniversite öğrencilerinin yanı sıra destek veren birçok sanatçıda proje içersinde gerek kamera karşısında gerekse çizimlerde öğrencilerin yanında oluyor. Projeye Ece Gürsel, İdil Fırat, Okan Bayülgen gibi isimler destek olurken yarışmayı düzenleyen Gençlik Platformu derneğinin kurucu başkanı İsmail Hilmi ADIGÜZEL “Japon gençlere bir şekilde yanınızdayız mesajı vermemiz gerekiyordu onların bu acılı günlerinde, yanlarında olduğumuzu göstermemiz ve bunu tüm Türk gençliği adına paylaşımcı bir ruhla yapmayı planladık. Gerek halkın tanıdığı isimler gerekse öğrenci arkadaşlarımız inanılmaz ilgi gösterdiler. Projeyi duyan herkes ben nasıl destek olabilirim diyor projemizin jüriliğini Japon konsolosluğu bünyesinde Japon kültür ataşesi başkanlığında bir heyet tarafından yürütülüyor. Bizleri gerek proje aşamasında gerekse uygulama esnasında çok ciddi destek oldular ve bizleri yönlendirdiler.

Yarışmanın bitmesinden hemen sonra seçmeler olacak ve hızla il il başlayacak olan yoğun bir sergi turnesine çıkacağız. AVM’ler, il meydanları, toplu ulaşım istasyonları vb. birçok yerde sergilerken aynı zamanda sergiyi gezenlerden Japonya iletilmek üzere mesajlarını toplayacağız ve bunları serginin 2. ayağı olan Japonya da Japon gençlere tüm Türk gençliği sizin yanınızda acınızı paylaşıyor diyerek destek olamaya acırını paylaşmaya çalışacağız.” dedi.

1 Temmuz’da bitecek olan yarışma sonrası İstanbul Valiliği, Japonya konsolosluğu ve Türk – Japon derneklerinin destekleriyle dereceye giren eserler Istanbul, Ankara, Izmir, Şanlıurfa, Van, Eskisehir gibi birçok şehirde sergilendikten sonra Japonya’ya gidecek. Burada Japon halkına, Japon geçliğine acınızı paylaşıyoruz, yanınızdayız mesajı verilecektir.

Gençlik Platformu
Şubat 2011 kurulmuş Mart 2011 tarihinde ilk faaliyetini gerçekleştirirken kısa bir sure içinde 64 üniversite temsilciliğine ulaşmıştır. Gençlik Platformu din, dil, irk, siyasi görüsü fark etmeksizin tüm üniversite gençliğe hitap etmeyi kendisine vizyon edinmiş ve gençlerin hem akademik hem de sosya-kültürel bakımdan kendilerini geliştirmeyi, bu alanlara yönelik eğitim, seminer, panel, gezi, konser gibi faaliyetleri düzenlemeyi kendisine bir görev ve misyon edinmiştir.

Bugüne kadar birçok öğrenci kulübüyle çözüm ortaklığı yaparak gençlerin projelerinde yer almış ve huzurevi gezileri, mont toplama kampanyalarıyla sosyal sorumluluğunu yerine getirmiştir. Türk Kızılay’ı ile birlikte yaptığı kan bağış kampanyalarıyla birçok ilde, 52 üniversitede toplanan kanlarla 20.000 kişinin kan ihtiyacını karşılayan Gençlik Platformu tamamen gençlerden oluşan dinamik bir şekilde projeleriyle ve yaptıkları ile gündeme gelmek isteyen Türkiye’nin referans öğrenci kulübü olma yönünde emin adımlar ile ilerlemekte.


Milliyet
www.milliyet.com.tr/egitim/acinizi-paylasiyoruz-japonya-1400004


%d blogcu bunu beğendi: