İsmail Hilmi ADIGÜZEL

Sosyal Girişimci, Marka yöneticisi


Hakkari Üniversitesi’nden Gençlere Yönelik “Neden Sosyal Girişimcilik?” Semineri


Hakkari-universitesi-Sosyal-Girisimcilik-semineri

Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Girişimcilik Topluluğu, geçtiğimiz günlerde “Neden Sosyal Girişimcilik?” konulu bir seminer düzenledi. Seminerde gençlere, sosyal girişimcilik alanında kendilerini nasıl geliştirebileceklerine ilişkin bilgiler verildi.

Hakkari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Bada, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Sait Taylan, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Girişimcilik Topluluğu Temsilcisi Serdar Özdinç, Marka Danışmanı ve Sosyal Girişimcilik Uzmanı İsmail Hilmi Adıgüzel ve akademik ve idari personelle birlikte öğrencilerin katıldığı seminer, Hakkari Üniversitesi’nin konferans salonunda düzenlendi. Öğretim Görevlisi Serdar Özdinç’in koordinatörlüğünde yürütülen seminer, Prof. Dr. Erdoğan Bada’nın açılış konuşmasıyla başladı.

Seminerde konuşmacı olarak bulunan Hilmi Adıgüzel öğrencilere, yurt içi ve yurt dışındaki girişimcilerin atılımları, yaşadıkları zorluklar, eğitim süreçleri ve kurdukları şirketlerle ilgili bilgi vererek onlara kendilerini nasıl geliştirebileceklerine ilişkin tavsiyelerde bulundu. Adıgüzel aynı zamanda, gençlere yönelik televizyon kanallarının az olduğundan ve girişimci gençlerin yeteri kadar destek görmediğinden; fakat bunlara rağmen ideallerinden vazgeçmemeleri gerektiğinden bahsetti.

“Neden Sosyal Girişimcilik?” semineri, Adıgüzel’in öğrencilerin arasına karışıp sorularını cevaplamasıyla devam etti ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Bada’nın teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

www.sosyalgirisim.com

https://sosyalgirisim.com/hakkari-universitesinden-genclere-yonelik-neden-sosyal-girisimcilik-semineri/


%d blogcu bunu beğendi: