İsmail Hilmi ADIGÜZEL

Sosyal Girişimci, Marka yöneticisi


Sosyal Fayda Üreten İşletmeler’ Webinarı Gerçekleştirildi


slide background

Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi @girisim_limani ve Social Business Global @sbgturkey işbirliğinde Global Girişimcilik Haftası kapsamında “Sosyal Fayda Üreten İşletmeler” başlıklı webinar online olarak gerçekleştirildi.
23 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen webinara İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Isparta, Şırnak başta olmak üzere çeşitli illerden ve meslek mensuplarından 45 kişi katıldı. Mersin Üniversitesi ve diğer üniversite akademisyenleri ile TOBB Mersin Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Akdeniz Belediyesi personeli ve üniversite öğrencilerinin ilgi gösterdiği webinarda konuşmacı olarak kurduğu Acayipİşler Atölyesi sosyal şirketi, GençHaber ve İki Kitap Yayınevi ile birçok sosyal girişimcilik projesine imza atan Marka Danışmanı ve Sosyal Girişimci İsmail Hilmi Adıgüzel yer aldı.
Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu’nun moderatörlüğünü üstlendiği webinarda iş dünyasında arz ve talebin hızla değiştiği ve bu hıza en doğru şekilde cevap verebilen sosyal fayda odaklı işletmelerin değerinin ise gün geçtikçe arttığı belirtildi.
Sosyal fayda üreten işletmelerin artması ve varlığını güçlendirerek devam edebilmesi için düzenlenen webinarda uluslararası sosyal fayda üreten işletme projeleri, sosyal fayda sağlamak için gereken piyasa ihtiyaç analizi ve bu ihtiyaçlara yönelik geliştirilecek doğru ürün ve hizmetler tartışıldı.
Webinar ile ayrıca kurumsal sosyal fayda üreten işletmelerin finansal becerileri ve planladıkları doğru finansal senaryolarını başarılı sosyal girişimcilik proje örneklerine dönüştürdükleri deneyimler katılımcılara aktarıldı.


%d blogcu bunu beğendi: