İsmail Hilmi ADIGÜZEL

Sosyal Girişimci, Marka yöneticisi


Üniversitelilerden Köy Okuluna Anlamlı Ziyaret


Üniversitelilerden Köy Okuluna Anlamlı Ziyaret

23 Eylül 2011 Cuma 13:44Demirören Haber Ajansı – 

Van’ın Erçek Beldesi’ne bağlı Karakoç Köyü’nde öğretmenlik yapan Pınar Öztürk, okuttuğu öğrencileri için internet aracılığıyla bulduğu Gençlik Platformu’na ulaşıp yardım istedi.

Van’ın Erçek Beldesi’ne bağlı Karakoç Köyü’nde öğretmenlik yapan Pınar Öztürk, okuttuğu öğrencileri için internet aracılığıyla bulduğu Gençlik Platformu’na ulaşıp yardım istedi. Kısa zamanda Öztürk ile iletişime geçen üniversite öğrencileri, Karakoç Köyü’ne gelerek hem getirdikleri hediyeleri öğrencilere dağıttılar, hem de ‘Sizleri üniversite de bekliyoruz” diyerek minik öğrencilere çok çalışın mesajı verdiler.

Van merkeze 45 kilometre uzaklıkta bulunan Erçek Beldesi’ne bağlı Karakoç Köyü’nde 4 yıldır öğretmenlik yapan Pınar Öztürk, öğrencilerine yardım toplamak için harekete geçti. Bir sosyal paylaşım sitesinde gördüğü ‘Gençlik Platformu’na e-mail yoluyla ulaşan öğretmen Öztürk’e kısa süre içinde cevap geldi. 2010 yılında bir kaç öğrenci ile birlikte kurulan ve 85 üniversiteden öğrencilerinin bulunduğu Gençlik Platformu üyeleri baslattıkları kampanya ile 450 öğrenci için mont ve çantaların bulunduğu koliler ile birlikte Karakoç Köyü’ne doğru yola çıktı.

SİZİ ÜNİVERSİTEDE BEKLİYORUZ

Farklı üniversitelerden 20 üniversite öğrencisi, Karakoç Köyü’ne gelerek oğrencilerle buluştu. Üniversite öğrencilerine minik öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Bir süre öğrencilerle sohbet eden üniversite öğrencileri, sordukları soruların ardından öğrencilere getirdikleri montları ve çantaları dağıttı. Öğrencilere uyarılarda bulunan Gençlik Platformu Kurucu Başkanı İsmail Hilmi Adıgüzel, amaçlarının öğrencilere yardım getirmek olmadığını onlarıda üniverside görmek istediklerini söylemek için geldiklerini söyledi. Adıgüzel, “Biz sadece bu minik arkadaşlarımza, gelin sizi üniversitede bekliyoruz demek istiyoruz. Türkiye’de 81 ilde 81 defa tekrarlayarak farklı yerlerde farklı zamanlarda ilköğretim, ortaöğretim ve lisede okuyan arkadaşlarımızı sizleri üniversitede bekliyoruz demeye geldik. Biz üniversite ortamı yaşayan arkadaşlar olarak herkesin bu üniversite ortamını yaşamasını istiyoruz. Bunu anlatmaya gelirken de onlara küçük de olsa birer hediye getirdik. Bu nedenle burdayız” dedi.

BURADA OLMAKTAN MUTUYUM

Karakoç Köyü’nde öğretmenlik yapan ve Ankaralı olan Pınar Öztürk ise Ankara’da büyüdüğünü ve bölgeye daha önce hiç gelmediğini belirterek, burada yaşamanın nasıl olduğunu bilmediğini söyledi. Bölgede görev yapmaktan memnun olduğunu anlatan Öztürk, “Buraya ilk geldiğimde çok korkmuştum, Ama geldikten sonra korkulacak birşeyin olmadığnı gördüm. Öğrencilerim için ne yapabilirim diye düşünürken bir sosyal paylaşım sitesinde Gençlik Platformuna ulaştım. Hemen bana döndüler. Daha sonra kampanya başlatmışlar. Türkiye’nin 85 üniversitesini temsilen 8 üniversite temsilcisi yardımları bu köyde okuyan çocuklarımıza ulaştırdılar. Buradan tüm Türkiye’ye seslenmek istiyorum. Siyasi herşeyi bir tarafa bırakarak önce insan olan tarafımızla düşenelim” diye konuştu. – Van

Üniversitelilerden Köy Okuluna Anlamlı Ziyaret
Üniversitelilerden Köy Okuluna Anlamlı Ziyaret
Üniversitelilerden Köy Okuluna Anlamlı Ziyaret
Üniversitelilerden Köy Okuluna Anlamlı Ziyaret

Kaynak: Demirören Haber Ajansı


HABERLER.COM
https://www.haberler.com/universitelilerden-koy-okuluna-anlamli-ziyaret-3011788-haberi/


%d blogcu bunu beğendi: