Üniversitelerde kan bağış kampanyası

Kızılay ile Gençlik Platformu 52 üniversitede Türkiye’nin en büyük sorununda işbirliği yapıyor. 52 üniversite’de 14 Mart – 08 Nisan tarihleri arasında kan bağış kampanyası düzenleniyor.

 
Üniversitelerde kan bağış kampanyası
 

Türkiye’nin en büyük yardım derneği Kızılay ve en büyük öğrenci kulübü Gençlik Platformunun Türkiye çapında 52 üniversitede beraber gerçekleştireceği kampanya üniversite öğrencilerinin kan bağışının önemi konusunda bilinçlendirilmesi ve gönüllü birer kan bağışçısı olmalarını amaçlamaktadır.

“Üniversiteliler Kızılay’ın kanına can katmaya geliyor” sloganı ile çıkılan yolda tüm üniversite gençliğinin gönüllü birer kan bağışçısı olması hedeflenmektedir. Bunun sağlanması aynı zamanda kan bağışına duyarlı gençlerin kan bağışı yapacakları için kendi kanlarını artık bir emanet gibi düşünüp onu korumak için kendilerini sigara, içki ve diğer kötü alışkanlıklardan korumalarını da sağlayacaktır.

Kampanyanın bir diğer amacı halkın üniversite öğrencilerine karşı önyargısını yıkmaktır. Üniversite öğrencilerinin ülkenin sosyal ve can alıcı problemlerine karşı duyarlı olduğunu herkese göstermektir. Kuruluşundan bugüne her zaman tarafsız olan insanlara din, dil, ırk ayrımı yapmadan yardım eden Kızılay ile üniversite öğrencilerini siyasi, dini, ve etnik herhangi bir ayrıma tabi tutmadan destekleyen Gençlik Platformu’nun birlikte gerçekleştireceği bu kampanya 2011 yılı itibari ile ulaşılan üniversite sayısını arttırarak her yılın ekim ve şubat aylarında tekrar edecektir.

Üniversite öğrencilerinin projelerini teşvik ve desteklemek amacı ile kurulan Gençlik Platformu bir sonraki projesini Yeşilay ile gerçekleştirerek üniversite öğrencilerini sosyal sorumluluğa sahip birer birey olarak yetişmelerine katkı sağlamaya devam edecektir.  

Kuzey Marmara Bölge Müdürü Dr. Hüsnü Altunay
Gençlik Platformu Kurucu Bşk. İsmail Hilmi Adıgüzel

Kızılay Proje Koordinatörü İlhami Yıldırım
Gençlik Platformu Proje Koordinatörü Yavuz Şimşek

Yer : Kuzey Marmara Kan Merkezi / (Kartal araştırma Hastanesi arkası)
Tarih : 10.03.2011 
Saat : 14.00
İrtibat : 0538 400 9090
Adres : Kuzey Marmara Kan Merkezi / Kartal İstanbul

 

 

http://www.milliyet.com.tr/universitelerde-kan-bagis-kampanyasi-egitimdunyasi-1362412/

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.