“Acınızı Paylaşıyoruz Japonya” Resim Sergisi Başkentte (Fotoğraflı

Gençlik Platformu üyelerinin organize ettiği, Japonya’da yaşanan tsunami ve nükleer kazayı anlatan fotoğraf ve resim karelerinden oluşan “Acınızı Paylaşıyoruz Japonya” isimli sergi, Başkentte izlenime sunuldu.

 

Gençlik Platformu üyelerinin organize ettiği, Japonya’da yaşanan tsunami ve nükleer kazayı anlatan fotoğraf ve resim karelerinden oluşan “Acınızı Paylaşıyoruz Japonya” isimli sergi, Başkentte izlenime sunuldu. 

Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışı, Japonya Kültür Ataşesi Shigeru Kikuma, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililer ve Gençlik Platformu üyeleri tarafından yapıldı. 

Gençlik Platformu Yönetim Kurulu üyesi Erhan Erdönmez, sergiye ilişkin bilgi verirken, Japon hükümetinin ülkede yaşanan tsunami ve nükleer kazanın ardından, Japon halkına manevi destek için harekete geçtiklerini anlattı. 

Japonların duygularına hitap etmek için Türkiye çapında resim, fotoğraf ve karikatür yarışması düzenlediklerini belirten Erdönmez, yarışmaya başvuru yapan 250 eser arasından 33’ünü seçtiklerini söyledi.

Sergiyi, Türkiye geneline yaymak istediklerini ifade eden Ersönmez, Bursa’nın ardından ikinci serginin Ankara’da açıldığını aktardı. 

Kültür Ataşesi Kikuma ise sergiden oldukça etkilendiğini ifade ederek, sergiyle Türk gençlerinin Japonya’nın yalnız olmadığını gösterdiklerini vurguladı. 

– ANKARA

 
 

https://www.haberler.com/acinizi-paylasiyoruz-japonya-resim-sergisi-2914815-haberi/

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.