4. Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi

 

 

 

MKÜ’de 4. Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi DüzenlendiÜniversitemiz Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu (KAGİT) tarafından Atatürk Konferans Salonunda 15 -16 Mayıs tarihlerinde 4. Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi düzenlendi.Öğrencilerin çeşitli sektörlerden uluslararası başarılara sahip iş insanları, girişimciler ve kişisel gelişim uzmanlarının başarı öykülerini dinlediği etkinlikte konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Veysel Eren öğrencilerin bu tip etkinliklerin önemini iyi bilmesi gerektiğini söyledi. Bu tür konuşmaların öğrencilere sadece iş hayatlarında değil tüm hayatları boyunca yol gösterecek bir pusula olduğunu belirtti.

İlk olarak sahneye çıkan ünlü Marka Stratejisti Özel Oytun Türkoğlu iş hayatında başarılı olmanın altın kurallarıyla ilgili bir sunum yaptı.

Öğleden sonraki oturumda ilk olarak sözü alan pazarlama ve satış danışmanı Hilmi Işıkören iş hayatında başarıya giden yolda öğrencilerin bilmesi gereken kuralları en ince ayrıntılarıyla anlattı. İletişim Danışmanı Belgin Benek ise etkili iletişimin önemini ve yollarını yaşanmış örnekleri vererek anlattı.

Günün kapanış sunumunu yapan girişimci Ataman Özbay’ın yaşanmış örneklerden oluşan konuşması dinleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

4. Kariyer ve Girişimcilik Zirvesinin ikinci günü Üniversitemiz Öğr. Gör. Abdullah Akyüz ve gitarist Batuhan Kartaltepe tarafından sunulan müzik dinletisi ile başladı.

Müzik dinletisinden sonra sahneye gelen Marka Danışmanı İsmail Hilmi Adıgüzel öğrencilere girişimcilik ruhunun öneminden ve kimlerin marka yönetimi yapması gerektiğinden bahsetti.

İkinci günün öğleden sonraki oturumunda Honda Türkiye A.Ş.’ den Safety Türkiye Güvenli Sürüş Şefi Tayfun Gülhan ve Eğitmen Soner Pehlivan motosiklet kullanımını ve trafikte her bireyin bilmesi gereken özel kuralları ve teknikleri anlattılar.

Zirvenin kapanış oturumunda ise Hatay Büyükşehir Belediye Kadın Basketbol Takımı’ndan Yönetici Serhat Bayraktar, Oyuncu Devran Tanaçan, Koç Aikaterina Chatzidaki ve Takım İdari Menajeri Erdal Oktay Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın kazanılmasında uyguladıkları yöntemleri, zorlu mücadele yollarını ve başarılarının sırlarını dinleyicilerle paylaştılar.

Özel Oytun Türkoğlu’na bu özel sunumu sonrası çiçek ve yöresel ürünlerden oluşan hediye sepetini Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Kılınç takdim ederek Üniversitemiz adına teşekkür etti.

 

http://mku.edu.tr/news.aspx?shaberID=719

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.