Bağış Kumbarası

Kısaca: Online alışverişlerde kullanıcının yaptığı her alışverişten elektronik marketlerin cirolarından verdiği reklam komisyon tutarının bağış adı altında STK’lara ve kulüplere bağışta bulunulması.

Amaç : Online alışveriş pazarında yıldan yıla büyüme yaşadığımız bu dönemde, STK’ların üyeleri ve gönül bağı kurdukları kişiler ile işbirliği içerisinde maddi kaynak sağlamaları.

Fikir : Türkiye’de faaliyet göstermekte olan Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere, okul, üniversite vb eğitim faaliyetlerinde bulunan kurumlarında finansal kaynak oluşturmalarına olanak sağlayacak olan online sistemin kurulması.

Örneğin: Bir Üniversite öğrencisi Uçak biletini online sistem üzerinden almadan önce bagiskumbarasi.com’a giriş yapıp alışveriş yapacağı e-ticareti seçip tıkladığında ilgili e-ticaret sitesi yan sekmeden açılacak ve aynı fiyat üzerinden alışverişini tamamlamasının üzerinden daha önce e ticaret sitesi ile yapılan anlaşma gereğince belirlenen yüzdelik dilim bagiskumbarasi.com’a aktarılacak ve ilgili üyenin hesabı üzerinden seçtiği 2 derneğe pay edilecektir. Bu üniversite öğrencisi 9 ay süreyle yani öğrenim süresi boyunca akşam yemekleri ve ulaşım gibi internetten alabileceği ihtiyaçlarını internetten sipariş verirken harçlığından hiçbir eksilme olmadan en az 100 TL bağışta bulunabilecek. Bilgisayar, telefon vb. ihtiyaçlarınıda hesaba eklediğimiz yıllık bu tutar en az 200-400 TL civarında olabileceğini öngörüyoruz.

İş işlem süreci:

1- Kullanıcı bagiskumbarasi. com’a üye olur.
2- Üyelik işlemlerinin ardından bağış yapılacak 2 adet STK seçer.
3- Kullanıcı panelinde bulunan menüden ilgili link vasıtası ile elektronik
marketleri listeler.
4- Alışveriş yapmak istediği elektronik marketi seçer ve ilgili web sitesine
yönlendirilir.
5- Kullanıcı alışverişini asıl site üzerinden tamamlar.
6- Alışveriş in tamamlanmasının ardından sistem otomatik olarak alışveriş tutarı
üzerinden belirlenen oranda bağışı bagiskumbarasi.com’a aktarır.
8- Üyenin hesabına aktarılan bağış miktarı seçmiş olduğu STK’lara aktarılır.

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.