Bundan neredeyse 2 yıl öncesine kadar Bartın’da seminer/konferans gibi işler yapılmıyor denilecek kadar azdı belki de. Ama ben konferans düzenlemek için bizzat organizasyonun başında bulundum ve işimi de yaptım. Artık bu işleri yapanlara destek olmak, onların daha iyilerini yapmak için destekçileri oluyorum. Bunun için yine bir etkinliğe katıldım.Size bundan bahsedeceğim.

Eğitim ve danışmanlık şirketi GeF 16 Mart cumartesi günü Bartın Genç Girişimciler ile yine bir seminere imza attılar. Gef Başarı Enstitüsü kurucusu Fuat Dipova ile başlayan etkinlik, Türkiye’nin en büyük Gençlik Platformu ve Genç Haber ajansı kurucu İsmail Hilmi Adıgüzel ile devam etti. Şirket şuana kadar Bartın’da 3 kez etkinlikte bulundu.

Etkinliğe Bartın esnaflarından da destekler geldi. Genç yaşta üniversite öğrencilerinin bu tarz işlere girişmesi artık işçi değil işveren olarak hayata atılması için destek verecekleri vurguladılar. Bir daha ki projeleri içinde yardım edecekleri sözünü verdiler. Umarım Bartın’daki işletmeler durumun ciddiyetini kavrarlar ve daha fazla destek verirler.

Fuat Bey’in öğrencilere en büyük katkısı onların artık bir grup olarak çalışabileceklerini sağladı. Bundan sonra kariyer günleri ve kariyer sohbetleri gibi günlerin düzenlenmesi için grup kuruldu. Her ay 2 kere buluşup gelecek planlaması konuşulacak. Üstelik buna her kesimden kişiler üye olabilecekler. Bu sayede bu konferans bir günlük ve bir sertifikalık eğitimden ibaret değildi, artık öğrencilere güven duygusu verilmişti. Onlara ” siz grup olarak hareket ederseniz her şeyi yapabilirsiniz” duygusu verilmişti.

Her iki konuşmacının da öğrencilere katmış olduğu ortak fikir şuydu: size ne işi yapıyorsunuz diye sorulduğun da işiniz öğrencilik değil. Bu zaten ömür boyu herkesin yaptığı iştir, siz okul bitince iş arayan kesim değilsiniz bugünlerin değerini bilin, her gün daha yeni işler yapmak için uyanın mesajı verilmiştir. Ki eminin bundan sonra yapılacak olan Bartın’daki kariyer günleri ile daha yeni başarılara imza atılacağına inanıyorum.

 Teşekkür ediyor ve herkesin bu faaliyetler içinde olmasını diliyorum.

Fuat Dipova

İsmail Hilmi Adıgüzel 

 

GENÇLİK PLATFORMU BASINDA