Edremit Belediyesi, sosyal medyanın fenomenlerini vatandaşlarla bir araya getirdi.
Sosyal medya araçlarını aktif olarak kullanan ve geçtiğimiz hafta en çok konuşulanlar listesine girmesi ile Türkiye gündemine giren Edremit Belediyesi, sosyal medya fenomenlerini konuk etti. Sosyal medya aracı Twitter’da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve daha birçok ünlü isimle yaşadığı komik diyaloglarla ünlü olan ’Odun Herif’ lakaplı Kadir Doğrubakar, Argostroloji lakaplı Eray Efe ve Kişisel Marka Uzmanı İsmail Hilmi Adıgüzel, Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen “Sosyal Medya Ünlüleri ile Söyleşi”de konuşmacı olarak yer aldı. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Edremit Kent Konseyi Genel Sekreteri Metin Tunçr’in yönettiği söyleşiye özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi. Söyleşide ilk olarak Kişisel Marka Uzmanı İsmail Hilmi Adıgüzel tarafından sosyal medyanın kullanımı hakkında sunum yapıldı. Adıgüzel tarafından sunumda sosyal medya üzerinde ve internet ortamında marka oluşturmak için nelere dikkat edilmesi gerektiği slaytlar eşliğinde anlatıldı.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal medyayı da aktif olarak kullandıklarını belirterek, belediyenin sosyal medya hesapları hakkında istatistik bilgiler verdi. Başkan Saka, “Sosyal medyayı ve hesaplarımızı genel olarak değerlendirmek gerekirse, günümüzün ayrılmaz birer paylaşım ve etkileşim alanı olan bu mecraları aktif ve şeffaf şekilde kullanıyoruz. Belediyemiz bünyesinde oluşturmuş olduğumuz sosyal medya ekibi, benim ve belediyemizin tüm çalışma ve programlarını takip ederek vatandaşlarımıza anlık paylaşım yaparak, şeffaf belediyecilik ilkemizi halkımıza yansıtmaya bundan sonra da devam edecektir” dedi.
Kadir Doğrubakar ve Eray Efe’de sosyal medyayı nasıl kullanmaya başladıklarını, paylaşımlarda bulunurken nelere dikkat ettiklerini anlattı. Katılımcıların soru yağmuruna tuttuğu sosyal medya ünlüleri söyleşi sonunda gençlerin birlikte özçekim (selfie) isteklerini de ger çevirmedi.

 

0 0 vote
Article Rating

Buse KIŞ

Bilişim Teknolojileri


Gayet gençlere yönelikti. Vine fenomenlerini de istiyoruz.

Oğuz ÇOBAN


Abicim çabalarını takdir ettim. Seneye üniversiteye gidicem. Projelerinizde yer almak isterim.

Bahar EJDER


Edremit'e bir hareket getirdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Hayallerim konusunda arkadaşlarımdan alamadığım desteği aldım belki de İsmail Bey'den.

Merve SARI

Grafik ve Fotoğrafçılık


Hayal kurmaya devam etmeyi sağladıkları için teşekkür ederim. Hayvanların kısırlaştırılmasına karşıyım.

Barış CANER


İsmail Bey on numara, sözü yazılası biri. Daha fazla gündelik bilgi paylaşılabilirdi.

Beray BÜLBÜLLER


Güzeldi.

Sena YILMAZ


Güzel bir söyleşi.

Taha TOPAL


Bu grubu Bergama'da görmek isterim.

Mustafa TOPAL

Marmara Üniversitesi | Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri


Elinize, dilinize sağlık.

Emre ÇEVİK

Üniversite Adayı


Merhaba. Edremitimiz' e hoşgeldiniz. İdealleriniz, hedefleriniz, hayatınız gerçekten hoşuma gitti. Üniversite yolundaki hayallerim yeniden şekillenecek sayenizde. Üniversite ve daha sonrası için bize kttığınız düşünceleriniz için teşekkür ederiz.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.