50143

Odun herif ve argostroloji, Edremit’te

21 Ocak 2015 16:38

Edremit Belediyesi tarafından sosyal medya ünlülerinin katılımı ile bir söyleşi düzenlendi.. Özellikle gençlerin yoğunlukla kullandığı sosyal medyada Odun Herif takma isimli kullanıcı Kadir Doğrubakar, Argostroloji takma isimli kullanıcı Eray Efe, Kişisel Marka Uzmanı İsmail Hilmi Adıgüzel ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yer aldığı söyleşiye özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi. 

Sosyal medya araçlarını aktif olarak kullanan ve geçtiğimiz haftalarda Odun Herif rumuzlu kullanıcı ile arasında geçen konuşmaların en çok konuşulanlar listesine girmesi ile Türkiye gündemine giren Edremit Belediyesi, sosyal medya ünlülerini ilçede konuk etti. Sosyal medya aracı Twitter’da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve daha birçok ünlü isimle yaşadığı komik diyaloglarla ünlü olan “Odun Herif” takma isimli kullanıcı Kadir Doğrubakar, Argostroloji takma isimli kullanıcı Eray Efe ve Kişisel Marka Uzmanı İsmail Hilmi Adıgüzel Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen “Sosyal Medya Ünlüleri ile Söyleşi”de konuşmacı olarak yer aldı. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Edremit Kent Konseyi Genel Sekreteri Metin Tunçr’in yönettiği söyleşiye özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi. Söyleşide ilk olarak Kişisel Marka Uzmanı İsmail Hilmi Adıgüzel tarafından sosyal medyanın kullanımı hakkında sunum yapıldı. Adıgüzel tarafından sunumda sosyal medya üzerinde ve internet ortamında marka yaratabilmek için nelere dikkat edilmesi gerektiği slaytlar eşliğinde anlatıldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal medyayı da aktif olarak kullandıklarını belirterek, belediyenin sosyal medya hesapları hakkında istatistik bilgiler verdi. Bakan Saka; “Sosyal medyayı ve hesaplarımızı genel olarak değerlendirmek gerekirse; günümüzün ayrılmaz birer paylaşım ve etkileşim alanı olan bu mecraları aktif ve şeffaf şekilde kullanıyoruz. Belediyemiz bünyesinde oluşturmuş olduğumuz sosyal medya ekibimiz, benim ve belediyemizin tüm çalışma ve programlarını takip ederek vatandaşlarımıza anlık paylaşım yaparak, şeffaf belediyecilik ilkemizi halkımıza yansıtmaya bundan sonra da devam edecektir.

“Odun Herif” takma isimli kullanıcı Kadir Doğrubakar, Argostroloji takma isimli kullanıcı Eray Efe’de sosyal medyayı nasıl kullanmaya başladıklarını, paylaşımlarda bulunurken nelere dikkat ettiklerini anlattılar. Katılımcıların soru yağmuruna tuttuğu sosyal medya ünlüleri söyleşi sonunda gençlerin birlikte özçekim (selfie) isteklerini de ger çevirmediler.

 

 

 

http://egeninsesi.com/haber/50143-odun_herif_ve_argostroloji_edremitte

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.