Gümüşhane Üniversitesi Kariyerim Lojistik Semineri

Tasimasektoru.com sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz Kariyerim Lojistik seminerlerinin ikincisini Gümüşhane Üniversitesinde organize ettik.

Havayoluyla İstanbul’dan Trabzona oradan da karayoluyla Köse’ye yeşilin ve mavinin her tonunun bize eşlik ettiği bir yolculuk yaptık.

Köse ‘de ki İrfan Can MYO’a geldiğimizde enerjisi yüksek bir şekilde karşılandık. Seminere gelen öğrencilerden yolda gördüklerimizi de arabaya Gümüşhane Üniversitesialmayı ihmal etmedik. Etkinliğe Lojistik bölümü öğrencilerinin ağırlıklı katılımı bizleri de son derece mutlu etti. Bu yoğun katılım aynı zaman da öğrencilerin seminere aktif bir şekilde dahil olmasıyla daha güzel bir hal aldı.

Lojistik sektöründeki Kariyer İmkanlarından bahsettiğim sunumumda Sektörle alakalı genel bir bigi verdikten sonra, çalışan kapasitesi, mezunların istihdamı, yeni mezun iş arama süreçleri, şirketlerin lojistik mezunlarına bakışı, işci ve işveren beklentileri, şirket yapıları, Modlara göre çalışabilecekleri şirketler, pozisyonlar, şirket türlerine göre yükselebilme şans ve durumlarıyla beraber sektörün yan dallarındaki iş imkânlarının oldukça fazla olduğunu anlatmaya çalıştığım sunumumda, öğrencilere kariyer planlaması için daha geniş bir pencereden bakmaları noktasında yardımcı olmaya çalıştım.

Benden sonra Kişisel Marka Olmak sunumunun yanında, öğrencilerin eğitim aldıkları yerlerde ki dezavantajları nasıl avantaja çevireceğini anlatan İsmail Hilmi Adıgüzel öğrencilerin oldukça fazla dikkatini çekti. Seminer sonrasında öğrencilerden aldığımız geri bildirimlerde; kendilerine olan güvenlerinin yerine geldiğini ve başarmaya olan inançlarının perçinlendiğini görmek bizleri de oldukça mutlu etti.

Buradan bir kez daha katılım gösteren öğrenci arkadaşlarıma ve bizi güzel bir şekilde ağırlayan akademik kadrodaki bütün hocalarımıza tekrar teşekkür ediyoruz.

 

İnternete Yansıyanlar

Gümüşhane Üniversitesi Web Sitesi
Köse MYO Haber

Etkinlikten Kareler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.