Üniversiteliler, Kızılay’ın Kanına Kan Katıyor

Türk Kızılay’ı Çekmeköy Şube Başkanlığı Öncülüğünde Başlatılan Kan Bağışı Kampanyası Gençlerden Yoğun İlgi Görüyor.

 
 

Türkiye’nin dünya çapında ün yapan yardım kuruluşu “Kızılay” ile Türkiye’nin en büyük öğrenci kulübü “Gençlik Platformu “, Türkiye genelindeki 52 üniversiteyi kapsayan kan bağışı kampanyasını başlattı. 14 Mart-08 Nisan tarihleri arasında yapılacak kapmanyada Türkiye’nin en büyük kan bağışına imza atılması hedefleniyor. 

Proje, Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıyla basına anlatıldı. Toplantıya, Kuzey Marmara Bölge Müdürü Dr. Hüsnü Altunay, Kızılay Proje Koordinatörü İlhami Yıldırım, Gençlik Platformu Kurucu Başkanı İsmail Hilmi Adıgüzel katıldı. 

Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanı İlhami Yıldırım konuşmasında öncülüğünü yaptığı proje ile ilgili şunları söyledi: “Çekmeköy ve civarı bölgeleri düşünerek hayata geçirdiğimiz bir çalışmanın Türkiye genelinde ilgi görmesi çok gurur verici bir durum. Kızılay ve gençleri buluşturmayı amaçladığımız bu projenin üniversite gençliğinden bu kadar ilgil görmesi Türkiye’nin adına bizleri çok mutlu etti. Sorumluluk bilincindeki bu gençler var oldukça Türkiye Cumhuriyeti’nin hızlı yükselişinin devam edeceğine inanıyorum. 

Yıldırım’ın ardından söz alan Gençlik Platformu Kurucu Başkanı İsmail Hilmi Adıgüzel, 14 Mart tarihinde İstanbul’da başlayarak 8 Mart’a kadar 52 üniversitede uygulanması planlanan proje ile ilgili tüm alt yapıların tamamlandığını, üniversite gençliğinin bağış ekibini beklediğini söyledi.

 

https://www.haberler.com/universiteliler-kizilay-in-kanina-kan-katiyor-2588098-haberi/

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.