Hacettepe Üniversitesi Lojistik-Ulaşım Paneli

21 Nisan  Salı günü Hacettepe Üniversitesi Girişim ve Yatırım Topluluğunun davetlisi olarak Ankara’nın yolunu tuttuk. İstanbul üzerinden karayolunu kullanarak ulaştığımız Ankara’da yol üzerindeyken sanırım senenin son karına şahit olmak Nisan’ın son günlerinde oldukça farklı bir deneyim oldu benim için.

Yeni girişimlere ve teknolojik gelişmelere açık olan sektörümüzü bu etkinliğimizde farklı bir açıdan inceledik. Sektör-Girişimleri-UlaşımKatılımcılardan Murat Duran ağırlıklı olarak insan taşımacılığı ve beraberinde desteklenen kargo taşımacılığından bahsederken aynı zamanda bu işlemler için gerekli olan yazılımlar ve uygulamaları hakkında bilgi verdi. İsmail Hilmi Adıgüzel ise sektörel bir girişimde bulunmak için nasıl farklılık oluşturulması gerektiği ve izlenilmesi gereken yollar hakkında katılımcılarla bilgi alışverişinde bulundu.

Konuşmacılardan ardından söz alarak öncelikle sektörümüzle alakalı genel bir bilgi verdikten sonra başta yazılımsal olmak üzere bir çok alanda Lojistik sektöründe geliştirilebilecek alanlardan bahsettim ülkemizde ve Dünya üzerindeki lojistik girişimlerinden örnekler vererek aslında sektörümüzün de bu noktada oldukça fazla üretkenliğe muhtaç olduğunun resmini katılımcı arkadaşların zihninde oluşturmaya çalıştım.

Hacettepe Üniversitesi gibi ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birinden mezun olacak gençlerin sektörümüz için farklı girişimler gerçekleştirebileceğine inanarak üniversiteden ayrıldık. Ankara’dan çıkmadan Ulaştırma Bakanlığı müsteşarı Sayın Talat Aydın ile de makamında görüşüp tanışma fırsatı bulmakta şahsım adına o tarihe not edebileceğim önemli bir gelişme olarak kayıtlarıma geçti.

Aşağıda bizleri davet eden Hacettepe Üniversitesi Girişim ve Yatırım Topluluğunun tanıtım yazısını bulabilirsiniz.

Kendilerine ve katılımcı arkadaşlara tekrar teşekkür ediyor, Başarılı bir hayat diliyorum.

 

emreipekci.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.