İzmir’in ilkler şehri olarak bilinen Bergama ilçesinde dünyaya gelen İsmail Hilmi Adıgüzel, Acayipişler Atölyesi ‘nde yaptığı ajans başkanlığı ve marka danışmanlığı görevlerinin yanı sıra şöyle özetlenebilir:

İletişim fakültesinde okuyan öğrencilerin staj imkanı sorununa çözüm bulmak ve mesleki anlamda deneyim elde etmelerine olarak sağlamak adına, uzun dönem staj yaparak portfolyolarını oluşturabilecekleri bir yapıda 2011 yılında Genç Haber ‘i kurmuş ve bu yapıyı sosyal girişime dönüştürmüştür. Genç Haber’e, yayın hayatında “Gençlere özgü tek haber sitesi” olma özelliğinin yanı sıra bu sayede başka bir anlam daha katarak yoluna devam etmektedir.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına İKİ KİTAP YAYINEVİ’ni kurmuştur. “İKİ KİTAP YAYINEVİ’nin özelliği anlamını adında da barındırdığı üzere basılan her kitabı ikişer kitap halinde satmasıdır. Böylece kitapların birisini satın alan kişi okurken, diğer eşi de satın alan kişi adına eğitimde fırsat eşitliği sağlanamamış bölgelerdeki kütüphanelere bağışlanmaktadır.

Bu strateji ile kitap bağışını artırarak kütüphanelerin gelişmesine öncü olma misyonu ile kurulan ilk yayınevi olma özelliğine sahip bir sosyal girişim olarak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir.

Sosyal Girişimcilik adına almış olduğu notları ve kaleme aldığı makaleleri bir araya getirdiği üçleme serisinin ilk kitabı olan “Sosyal Girişim-cilik güncellenmiş versiyonu ile Kapitalizm v2.0” kitabını da Aralık 2019’da İKİ KİTAP YAYINEVİ’nden çıkarmıştır.

Ülkemizde ilk kez organize edilen ve 20 ülkeden (Tunus ● İtalya ● Azerbaycan ● Hindistan ● Mısır ● Fas ● Gana ● Kırgızistan ● İspanya ● Pakistan ● Bosna Hersek ● ABD ● Kanada ● Romanya ● Cezayir ● Yunanistan ● Almanya ● Senegal ● Çin ● Hong Kong ● İngiltere ● Sırbistan ● Endonezya ● Ürdün ● Portekiz ● Rusya) katılımcının yer aldığı Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayı’nı Temmuz 2019’da organize etti.

Sosyal girişimciliğin ülkemizde daha fazla uygulanması adına yaptığı birçok organizasyonun yanı sıra önemli ilklere de imza atan Adıgüzel, Hakkari Üniversitesi’ndeki ilk girişimcilik etkinliğini, Düzce Ticaret Odası ve Düzce Üniversitesi’nin de katkıları ile Düzce’deki ilk “Uluslararası Girişimcilik Etkinliği”ni ve “Düzce Uluslararası Sosyal Girişimcilik Zirvesi”ni düzenledi. 2019 yılı global girişimcilik haftası etkinlikleri çerçevesinde Acayipişler Atölyesi bünyesinde 7 ilde 13 girişimcilik etkinliği organize edilmesine öncülük etti ve bu etkinliklere konuşmacı olarak katıldı.

52

Seminer


Liseler, Üniversiteler, STK'lar, Belediyeler, Yurtlar, ve özel Kurumlarda seminer programları.
45

Marka Yönetimi


Ajans hizmetleri kapsamında kişisel ve tüzel olmak üzere marka yönetim hizmeti
89

Proje


Ulusal ve uluslar arası Projeler.
3

Şirket


Öz kaynaklarımız ile yönettiğimiz şirket

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.