İzmir’in ilkler şehri olarak bilinen Bergama ilçesinde dünyaya gelen İsmail Hilmi Adıgüzel, acayipişler atölyesi ‘nde ajans başkanlığı ve marka danışmanlığı görevimin yanı sıra şöyle özetleye bilirim.

İletişim fakültesinde okuyan öğrencilerin staj imkanı sorununa çözüm bulmak ve mesleki anlamda deneyim elde etmelerine olarak sağlamak adına, uzun dönem staj yaparak portfolyolarını oluşturabilecekleri bir yapıda 2011 yılında kuruduğumuz Genç Haber ‘i sosyal girişime dönüştürdük. Yayın hayatımıza gençlere özgü tek haber sitesi olma özelliğimizin yanı sıra 2. anlam katarak devam ediyoruz.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına İKİ KİTAP yayın evini kurdu. “İKİ KİTAP yayınevinden basılan her kitabı ikişer satıyoruz, birsini siz okuyor, diğer bir eşinide sizlerin adına eğitimde fırsat eşitliği sağlanamamış bölgelerlerdeki kütüphanelere bağışlıyoruz” şeklinde anlattığı stratejisi ile kitap bağışlayıp kütüphanelerin gelişmesine öncü olma misyonu ile kurulan ilk yayın evi olma özelliğine sahip, bir sosyal girişim olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olduk.

Sosyal Girişimcilik adına almış olduğumuz notları ve kaleme aldığı makaleleri bir araya getirerek “Sosyal Girşim-cilik güncellenmiş versiyonu ile Kapitalizm v2.0” kitabı üçleme serisinin ilk kitabımız olarak Aralık 2019’da İKİ KİTAP yayın evinden çıktı.

Ülkemizde ilk kez organize edilen ve 20 ülkeden Tunus ● İtalya ● Azerbaycan ● Hindistan ● Mısır ● Fas ● Gana ● Kırgızistan ● İspanya ● Pakistan ● Bosna Hersek ● ABD ● Kanada ● Romanya ● Cezayir ● Yunanistan ● Almanya ● Senegal ● Çin ● Hong Kong ● İngiltere ● Sırbistan ● Endonezya ● Ürdün ● Portekiz ● Rusya ‘dan katılımcının yer aldığı Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayını Temmuz 2019’da organize etti.

Sosyal girişimiciliğin ülkemizde daha fazla uygulanamsı adına bir organizasyonun yanı sıra ilklerede imza atan Adıgüzel Hakkari Üniversitesi’ndeki ilk Girişimcilik etkinliğini ve Düzce Ticaret Odası ve Düzce Üniversitesinin de katkıları ile Düzce’deki ilk Uluslararası girişimcilik etkinliği Düzce Uluslarası Sosyal Girişimcilik Zirvesi‘ni Oranize etti.
2019 yılı global girişimcilik haftası etkinlikleri çerçevesinde acayipişler atölyesi bünyesinde 7 il’ de 13 girişimcilik etkinliği organize edilmesine öncülük etti ve bu etkinliklere konuşmacı olarak katıldık.

Takım çalışması ve samimiyetin öncelikli başarı anahtarı olduğuna inanıyoruz.

Çok seyahat ediyor, devam eden ve yeni projeler konusunda görüşmeler toplantılar yapıyorum. Bu sebepten zamna zaman mesajlara ve maillere cevap vermekte gecikebiliyorum. Anlayışınız için için şimdiden teşekkür ediyorum. İletişim kurmamızın en sağlılı yolu ise tabiki mail yolu ile olacaktır.

Daha detaylı araştırmak istiyorum diyorsanız Google‘dan arayabilir İnstagram, Twitter, Facebook, Linkedin, Medium ve Youtube da takip edebilir anlık paylaşıma ulaşabilirsiniz.

52

Seminer


Liseler, Üniversiteler, STK'lar, Belediyeler, Yurtlar, ve özel Kurumlarda seminer programları.
45

Marka Yönetimi


Ajans hizmetleri kapsamında kişisel ve tüzel olmak üzere marka yönetim hizmeti
89

Proje


Ulusal ve uluslar arası Projeler.
3

Şirket


Öz kaynaklarımız ile yönettiğimiz şirket

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.