Buluş’uyoruz seminerleri başlıyor

 

Adres Patent Patent Mühendisi Salim Şentürk’ün anlatacağı patent ve inovasyonun önemi, dünyanın patent stratejileri ve üretim süreci konusundan sonra Marka Türk Ekibi Kurucusu Muharrem Dere’nin kendi deneyimleri ve araştırmaları sonucunda ortaya koyduğu ‘12 Adımda Marka Mimarisi’ adlı sunum gerçekleşecektir.

11.12.2012

Adres Patent Buluşuyoruz Semineri

 

Türkiye’de üniversite başına düşen patent sayısı 0,2 adet. Bir başka deyişle Türkiye’deki üniversitelerin yaptığı patent başvuru sayısı sadece 28 adet, yanlış okumadınız sadece “28”. Olayın daha acı yüzü ise yabancı üniversitelerin Türkiye’deki patent sayısının 337 adet olması. Son sayısal değere bakıldığında 171 üniversitesi bulunan ülkede yabancı üniversitelerin aldığı patent sayısı yerli üniversitelerin tam 12 katı.

Bu Duruma Kayıtsız Kalma!
Yabancı üniversitelerin Türkiye’deki patent sayısına bakarak ne kadar çok patent almışlar demek yerine şimdi bir şeyler yapma zamanı geldiğini düşünüyoruz. Adres Patent ve Gençlik Platformu iş birliği ile hazırlanan gençleri düşünmeye ve düşündüklerini üretmeye teşvik amacıyla bir çalışma başlatıyoruz. “Buluş’uyoruz” sloganıyla 30 üniversitede seminerler düzenleyerek gençleri patent konusunda bilgilendirerek öğrencilerin dikkatini daha çok çekmek amacıyla düzenleyeceğimiz yarışmayı anlatacağız. Bu yarışmanın, öğrencilerin girişimci ruhunu uyandırıp, onları bir ürün ortaya koyduktan sonra cesaretlerinin artacağını ve devamlı düşünüp üretecekleri birer birey olacağı inancını taşıyoruz.

İlk Durak Bahçeşehir Üniversitesi
Buluş’uyoruz Seminerlerinin ilk durağı Bahçeşehir Üniversitesi’nde 12 Aralık 2012 Çarşamba Günü, saat 12:30’da başlayacak olan programla gerçekleşiyor. Adres Patent Patent Mühendisi Salim Şentürk, Marka Türk Ekibi’nin Kurucusu Sanat Yönetmeni ve Yazar Muharrem Dere ve Gençlik Platformu Kurucu Başkanı İsmail Hilmi Adıgüzel’in konuşmacı olarak katılacağı seminerde B. Conf.’ta sizlerle buluşuyor.

Adres Patent Patent Mühendisi Salim Şentürk’ün anlatacağı patent ve inovasyonun önemi, dünyanın patent stratejileri ve üretim süreci konusundan sonra Marka Türk Ekibi Kurucusu Muharrem Dere’nin kendi deneyimleri ve araştırmaları sonucunda ortaya koyduğu ‘12 Adımda Marka Mimarisi’ adlı sunum gerçekleşecektir. Seminerin son bölümünde Gençlik Platformu Kurucu Başkanı İsmail Hilmi Adıgüzel, sosyal proje oluşturma ve uygulama konusu hakkında sizleri bilgilendirecek.

 

 

Ayrıntılı Bilgi ve Katılım İçin;
Adres Patent İletişim Sorumlusu
Ceren IŞIK
İrtibat Tel: 0533 201 82 78

 

http://www.kurumsalhaberler.com/adrespatent/bultenler/bulusuyoruz-seminerleri-basliyor

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.