ÖĞRENCİ OLMAK

Öğrencilik, hayatta yapılacak en kutsal meslek. Nerede mi icra edilir? Bazen bir okulda bazen bir inşaatta bazen de bir evde.

Hayat mektebi derler. Öyle bir mekteptir ki teorisini de tekniğini de öğretir insana  (sen öğrenmek istersen) . O mektebin bir de öğretenleri vardır. Okulda 1 öğretene 20-30 öğrenci düşerken, inşaatta 3-4, evde ise 1-2 öğrenci düşer. O sebeptendir ki evde öğrenilenler unutulmaz. Birebir eğitim evdedir. Belki de bizlerin şu sevmediği, burun kıvırdığı ev ödevleri bu sebepten verilmektedir, olamaz mı? “Yaşayarak öğrenmek” de hayat mektebinin öğretim sistemidir, günümüz okullarında uygulanan staj gibi..

Eğiticiden duyarsın, öğrenirsin,yaşarsın, görürsün ve uygularsın. Her zaman zannettiğimiz gibi hep anne babalar olmaz öğretenler, bazen bir arkadaş bazen bir kardeş elinden tutar insanın. Öğrenmek isteyen, öğrenci olmak isteyen sadece onu düşünmeli ,yılmamalı! Para pul düşünmemeli, öğrenmek istenmeli, öğreten sevilmeli..! Dedim ya; bu meslek kutsaldır, herkes sana saygı duyar, yardım eder, öğrendiklerinle öğreneceklerinle yargılar. Yeter ki iste..

Öğrenci olmak ve öğretenin olmak istiyorum !

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.