Önce Okutun, sonra Okuyun

Okullarda, Üniversitelerde, Yurtlarda, Toplu taşıma duraklarına ve otobüslerine kısacası gençlerin bulunduğu her yere yerleştirilecek QR kodlarla e kitap uygulaması indirilecek. QR kodu okutan birey, telif sorunu olmadan belirlenen kitaplara herhangi bir ücret ödemeden okuyabilecek.
Telifli kitaplara ise indirimli bir şekilde ulaşarak yolculuk süresince ve sonrasında kitapları okuyarak zamanını değerlendirebilecek.
Günümüzde hemen hemen herkesin cebinde olan akıllı telefonlar, bu projede aktif bir şekilde kullanılacak. Artık insanlar çantasında bir kitap taşımaktansa telefonundan bir şeyler okumayı tercih ediyor. Sosyal medya’da geçirilen süreyi bu tür uygulamalar ile azaltıp kitap okumaya yönlendirmenin bir aracı olarak planlıyoruz.

Güncel ve merak çeken kitaplarında ekleyerek göz önünde güncel bir kütüphane olmasını hedeflemekteyiz.
Bakanlık yayınları vb. yayınları böylelikle vatandaşa ulaştırılmasında öncü bir aracı platformlardan birisi olacaktır.
Otobüs durak ve otobüslere yerleştirdiğimiz küçük bir etiket vasıtası ile de herhangi bir tahribata neden olmamakla birlikte görüntü kirliliğine neden olmayacaktır.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan talepte bulunan 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabıma erişimi açıyorum. 

Talepte bulunmak için tıkla

Güncel Kal, Girişimde Kal.